Spread the love

David Richards byl vyhlášen držitelem ceny SportBest 2024, ocenění TechnoBest 2024 získává CATL za akumulátor Shenxing, systém Lotus Hyper OS je vítězem ocenění SmartBest 2024, ocenění EcoBest 2024 získává nový Citroën ë-C3 a ocenění SafetyBest 2024 získává Continental.

BYD Dolphin byl zvolen vítězem AutoBest 2024 – Nejlepší koupě auta v Evropě pro rok 2024. S celkovým počtem 20 057 bodů se Dolphin umístil na prvním místě v těsné konkurenci s druhým Hyundai Kona s náskokem pouze 344 bodů. Na hrdém třetím místě je Jeep Avenger.

Lepší pohled na pořadí nabízí AutoBest Index ukazující procenta, kolik bodů se každému z Finalistů podařilo získat z procesu hlasování. BYD Dolphin získal 25,88 % z celkového počtu dostupných bodů v Hyundai Kona 25,44 %, Jeep Avenger 24,68 % a Fiat 600 24,00 %. Podrobné výsledky jsou v příloze a dostupné na www.autobest.org.

„Jde o jednu z nejvyrovnanějších anket AutoBest za posledních deset let. Všichni letošní finalisté se ukázali jako vynikající produkty s velkou přitažlivostí a odlišným zaměřením. Členové poroty důkladně prověřili všechny modely během velmi podrobných testů. Nakonec máme vítěze – BYD Dolphin, model pouze pro elektrický pohon,“ prohlásil Dan Vardie, zakladatel a předseda organizace AutoBest.

„Letošní ročník přichází s historickou premiérou. Poprvé máme čínskou značku s modelem vyrobeným v Číně, který se stal nejlepším koupí auta v Evropě. BYD je jednou z předních světových společností ve světě elektrifikace a Dolphin – který je jedním z pěti nejprodávanějších elektromobilů na světě – je skvělý vůz, který si již začal velmi dobře vést i v Evropě. Vítězství BYD Dolphin je jasným důkazem toho, že dnes se automobilový průmysl stává globálnějším byznysem s menšími hranicemi než před několika lety. Odvětví roste ve všech teritoriích s produkty vykazujícími přitažlivost, které jsou schopny uspokojit jakýkoli vkus a řidičské návyky, včetně těch nejnáročnějších evropských spotřebitelů,“ dodal Dan Vardie.

AutoBest již počtvrté úspěšně zorganizoval závěrečný test v rakouském Teesdorfu

Akce, která se konala na konci listopadu, přilákala aktivní účast všech členů poroty AutoBest zastupujících 30 evropských národů a zajistila komplexní hodnocení prostřednictvím jízd na silnici a na trati. Jedinými chybějícími členy poroty byl ruský zástupce, který je suspendován, a náš ukrajinský kolega, který nesmí opustit svou zemi.

AutoBest s využitím odborných znalostí a podpory našich partnerů ve zkušebním areálu ÖAMTC v Teesdorfu zorganizoval sérii testů, které představují nejsložitější a nejkomplexnější soubor v současných motoristických médiích. Strategická spolupráce s ÖAMTC podtrhuje neochvějné odhodlání AutoBest realizovat důkladná a zasvěcená hodnocení nejnovějších automobilových inovací. Toto partnerství umocňuje naši schopnost poskytovat komplexní hodnocení a dále posiluje odhodlání AutoBest k dokonalosti v dynamickém prostředí automobilového průmyslu.

David Richards je vítězem ocenění SportBest 2024. Richards je bývalý mistr světa v rallye, vedl týmy formule 1 jako šéf týmu, vedl Aston Martin a je jednou z nejvýraznějších postav světového motoristického sportu. David Richards, od roku 2005 držitel vyznamenání Commander of the British Empire a člen Síně slávy motorsportu, byl během své hvězdné sportovní a manažerské kariéry milým, vždy nesobeckým a přístupným vedoucím manažerem a oddaným reprezentantem motoristického sportu a automobilového průmyslu. Proto jsme nesmírně hrdí, že můžeme ocenění SportBest 2024 udělit Davidu Richardsovi.

TechnoBest 2024 putuje do společnosti CATL za revoluční akumulátor Shenxing. Společnost CATL uvedla na trh Shenxing jako první 4C superrychle nabíjecí LFP akumulátor na světě schopný zajistit dojezd 400 km s 10minutovým nabíjením a dojezd přes 700 km na jedno nabití. Očekává se, že Shenxing výrazně zmírní obavy z rychlého nabíjení pro uživatele elektromobilů a otevírá novou éru superrychlého nabíjení. Se zaměřením na samotný základ CATL pokračuje ve svých inovacích v oblasti materiálů, elektrochemie a systémové struktury všestranným způsobem, přičemž kreativním způsobem dosahuje superrychlé nabíjení, vysokou hustotu energie a vysokou úroveň bezpečnosti. Shenxing posouvá za hranice výkonnosti chemie LFP, přední inovace v průmyslu akumulátorů.

Lotus je vítězem ocenění SmartBest 2024 za systém Hyper OS. Lotus Hyper OS je špičkový a využívá nejnovější technologie od Qualcomm a Epic Games. Inovativní dvoučipový systém umožňuje výpočetní výkon na úrovni serveru pro rychlé zpracování a provoz s nulovým zpožděním. Rozhodující je, že má obrovskou kapacitu pro neustálé zlepšování po celou dobu životnosti vozu, a to prostřednictvím bezdrátových aktualizací, což umožní tomuto převratnému systému se ještě dále vyvíjet. To zajišťuje, že zůstane věrný étosu neustálého vývoje Lotus, stejně jako pověsti britské sportovní luxusní značky, která nabízí ty nejnovější technologie. Je to poprvé, kdy Lotus získal cenu od poroty AutoBest. Tato cena je určena pro nejlepší propojenou technologii v automobilech.

Nový Citroën ë-C3 je vítězem ocenění EcoBest 2024 jako vůz, který se chce stát průkopníkem na evropském trhu s elektrickými vozidly. Citroën, který ve většině evropských zemí nabídne moderní, dobře vybavený, prostorný a bezpečný automobil segmentu B za méně než 25 000 eur otevírá novou cestu pro vozy s elektrickým pohonem a činí je dostupnými pro mnoho lidí, kteří se zajímají o elektrickou mobilitu. A co je ještě důležitější, nový Citroën ë-C3 se bude vyrábět v Evropě (v Trnavě na Slovensku), což potvrzuje závazek Stellantis k evropskému průmyslu a schopnost být při výrobě elektromobilů nákladově velmi efektivní.

Continental je vítězem ocenění SafetyBest 2024 za vynikající detekovatelnou bundu. Vzhledem k tomu, že v oblasti bezpečnosti automobilů dochází k neustálému pokroku, je nezbytně nutné vzít v úvahu i ostatní zranitelné účastníky silničního provozu. S ohledem na to společnost Continental vyvinula nový materiál ve své bundě Detectable Jacket, díky němuž jsou cyklisté snadněji rozpoznatelní pro nejnovější technologie senzorů vozidel. To je jednoduché, ale chytré a velmi užitečné prvenství v oboru. Ukazuje, že jednoduché věci mohou mnohokrát přinášet pozoruhodný rozdíl.

AutoBest oznamuje, že nadcházející 23. galavečer AutoBest Awards se zapíše do historie, protože se bude poprvé konat v Lucembursku. V souladu s tradicí evropská porota AutoBest odhalí a udělí ceny každý rok v jiné evropské zemi. Nedávno skončený 22. ročník AutoBest Gala se konal 11. května 2023 v Rotterdamu v Nizozemsku.

Organizace AutoBest, který byla založena v roce 2001, přinesla revoluční koncept hodnocení automobilů „Nejlepší koupě vozu dostupného na evropském trhu“. Aby vůz získal ocenění AutoBest, musí být příkladem nejlepší celkové hodnoty pro široké spektrum evropských zákazníků. Mezi zásadní kritéria v procesu hlasování patří cena, servisní síť, distribuce náhradních dílů a všestrannost. Hodnocení za klíčové faktory rovněž bere design a nové technologie. AutoBest k určení konečného vítěze využívá transparentní hlasovací systém využívající sofistikovanou matici 13 kriterií.

Zdroj: Vladimíir Rybecký, AutoBest

 

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *