Spread the love

Na letošním ženevském autosalonu zaznělo z úst prezidenta Evropské asociace výrobců automobilů jasné poselství, že evropští výrobci nebudou zpochybňovat rozhodnutí Evropské unie o zákazu prodeje automobilů na fosilní paliva.

Luca de Meo na tiskové konferenci dále sdělil, že tento postoj neovlivní ani to, kdo vyhraje volby do Evropského parlamentu.

De Meo je zároveň generálním ředitelem Renaultu, přičemž milník 2035 vidí při vytvoření správných podmínek jako reálný, jenom apeluje na to, aby se evropští výrobci do elektromobility pustili naplno už teď.

Prezident zároveň řekl, že by miliardy investované do elektrifikace přišly vniveč, pokud by se od spalovacích motorů neupustilo. Prý není myslitelné, aby se automobilový průmysl vrátil zase na začátek, a také připomněl, že by takový krok byl špatný pro životní prostředí.

Výrobci jsou aktuálně totiž pod velkým tlakem, protože nemají jistotu, co v nejbližších letech skutečně bude, nicméně soudě dle slov prezidenta asociace s plnou elektromobilitou nakonec počítají. Dalším trnem v patě je pokles poptávky po elektrických autech (mimo Tesly) zejména na trzích, kde skončily dotace na elektrické vozy.

Zdroj: Garáž, Jan Majurník

Related Post