Spread the love

Po šesti letech absence, zaviněné vládním zákazem dovozu nových aut, se Opel vrací na alžírský trh! Na tiskové konferenci v Alžíru to oznámil Florian Huettl, šéf automobilky společně s Hakimem Boutehrou, ředitelem Stellantis Maghreb, a Nassimem Benguergourem, šéfem Halil Commerce & Industrie (HCI).

Zákazníkům v Alžírsku budou okamžitě dostupné hned tři modely německé automobilky: Mokka, Astra a Grandland.

„Dnešek je pro značku Opel důležitým dnem! Jsem přesvědčený, že naše moderní vozy potěší alžírské zákazníky – Opel je totiž synonymem uznávané německé konstrukční školy a odvážného a čistého designu,“ prohlásil generální ředitel automobilky Opel.

Návrat do Alžírska je dokladem systematické expanze značky Opel na mimoevropské trhy. Jen během letošního roku zvýšila německá automobilka na trzích mimo Evropu své prodeje o 60 procent v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Alžírsko je dalším trhem z tzv. MEA regionu (Střední východ a Afrika), kde je Opel již aktivní. Mezi další Opelem obsazované trhy MEA regionu patří např. Maroko, Tunisko, Egypt, Jihoafrická republika nebo Turecko. Celkem je Opel zastoupen na třiceti mimoevropských trzích.

V Alžírsku bude Opel prodávat své vozy prostřednictvím importérské společnosti Halil Commerce & Industrie, která na tamním trhu již nabízí modely značky Fiat, patřící rovněž do koncernu Stellantis.

Zdroj: Opel, Martin Hejral

 

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *