Spread the love

Škoda Group koupila 100 % akcií společnosti Cegelec od VINCI Energies, člena nadnárodní průmyslové skupiny VINCI. Firma ze skupiny PPF tak rozšiřuje své portfolio o další komponenty pro různá vozidla hromadné dopravy a také zajímavý rozsah servisních služeb.

Škoda navíc získává zkušený tým pracovníků. Společnost Cegelec bude pokračovat ve své podnikatelské činnosti v rámci Škoda Group pod novým názvem Electric Components.

„Škoda Group prochází dlouhodobým rozvojem a součástí toho je i posilování našich vývojových, výrobních i servisních kapacit. Těšíme se na spolupráci s novými kolegy a práci na zajímavých projektech – ať stávajících, tak nových, které nás brzy čekají“, uvedl Karel Majer, předseda představenstva a obchodní ředitel společnosti Škoda Electric. ze Škoda Group, pod kterou se nově nabytá společnost zařadí.

Společnost Cegelec a.s. (nově Electric Components a.s.) se zabývá vývojem a výrobou elektrických zařízení se zaměřením především na městskou hromadnou dopravu. V centru pozornosti tak stojí zejména dodávky elektrických výzbrojí pro tramvaje, trolejbusy, metro a příměstskou železnici. Ve spolupráci s dalšími subjekty se podílí také na modernizaci kolejových vozidel, především tramvají z původní produkce ČKD Praha.

 „Věřím, že spojení našich know-how přispěje k rozšíření společných aktivit na dalších projektech po celém světě,“ doplňuje Miroslav Opa, dříve generální ředitel a nově předseda představenstva Electric Components a.s. 

Škoda Group

Firma je součástí skupiny PPF. Vyrábí škálu vozidel pro hromadnou dopravu a komponentů, včetně nízkopodlažních tramvají, elektrických lokomotiv, příměstských vlakových jednotek, souprav metra, elektrobusů a trolejbusů a také řídicích a pohonných systémů pro dopravní systémy. Škoda Group zaměstnává 8000 lidí v několika výrobních závodech v České republice a ve Finsku. Obchodní jednotky má skupina také v Německu, Itálii, Rakousku, Polsku, Maďarsku a na Ukrajině. V roce 2022 dosáhla tržeb ve výši 763,7 milionu eur a upravená EBITDA byla 50,2 milionu eur.

Skupina PPF je mezinárodní investiční společnost působící v 25 zemích Evropy, Asie, Severní Ameriky a Afriky. Investuje do řady odvětví, včetně finančních služeb, telekomunikací, médií, strojírenství a e-commerce. Skupina vlastní aktiva v hodnotě 43,5 miliardy eur a celosvětově zaměstnává 55 000 lidí (k 31. prosinci 2023).

Zdroj: Škoda Group

Related Post