Spread the love

Cebia se dohodla s největším inzertním portálem Sauto, jeho uživatelé nyní můžou zdarma zkontrolovat, zda auto nemá stočený tachometr nebo zda není hlášené jako odcizené či zatížené financováním nebo nebylo provozováno jako taxi.

„Základní prověření může zpřístupnit zákazníkům jakýkoli prodejce, který inzeruje prodávané auto na portálu Sauto,“ informuje o novém nastavení spolupráce Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, která už 33 let pomáhá motoristům bojovat proti podvodům při prodeji aut.

„Jedná o velkou změnu, která ukáže, kdo je transparentní prodejce a kdo má co skrývat,“ dodává Pajer s tím, že další pozitivní novinkou je, že prodejci začali častěji zveřejňovat VIN v inzerátech. „Pro kupující ojetých aut je to další velice důležitý krok ke kultivaci trhu,“ upozorňuje dále Martin Pajer z Cebia. Informaci o tom, že je k vozu dostupné Základní prověření zdarma, se lidé dozvědí už při prohlížení inzerátů, neboť u těchto aut bude ve fotografii viditelné logo Cebia. Další možností je zatrhnout si před výběrem vozu vyhledání takových aut, u nichž ho prodejci nabízí.

Informace zdarma k tisícům vozidel

Základní prověření zdarma budou nabízet především velké zavedené firmy, menší hráči na trhu, ale mohou ho využívat i soukromí inzerenti. „Pár dní po spuštění už mají lidé možnost kontroly kilometrového nájezdu u tisíců vozidel a další budou přibývat. Je to obrovské číslo a je z čeho vybírat,“ upřesňuje Martin Pajer z Cebia.

Součástí Základního prověření jsou vedle historie stavů najetých kilometrů také kontrola odcizení, kontrola financování, tedy zda vozidlo není zatížené leasingem či spotřebitelským úvěrem, dále kontrola, zda vozidlo nebylo provozováno jako taxi a v neposlední řadě i specifikace vozidla.

Havárie za poloviční cenu

Za poloviční cenu běžné ceny za prověření pak mohou zákazníci získat plné prověření vozidla, jehož součástí jsou informace o haváriích a poškozeních, servisní záznamy, kontrola stáří a původu, inzerce a fotografie z inzerce, svolávací akce, kontrola barvy vozidla, seznam výbavy vozidla či podrobný návod na kontrolu originality vozidla. „Věříme, že díky možnosti získat kompletní informace za poloviční cenu, se může trh zkultivovat i z pohledu zatajování havárií, falšování původu či omlazování vozidel,“ dodává Martin Pajer z Cebia. Tlačítko na kompletní prověření vozu za polovinu ceny naleznou zákazníci na konci Základního prověření.

Zdroj: Cebia

Related Post