Spread the love

Mediální dům Economia se přestěhuje z Karlína do areálu Port7, nejnovějšího projektu Skansky na rekonstruovaném vltavském nábřeží v Praze Holešovicích.

Port7 proměnil bývalý brownfield v nové centrum byznysu a komunitního života. Oficiálně byl otevřen v září. Nabízí celkem 36 000 metrů čtverečních moderních a udržitelných kancelářských a maloobchodních prostor. Kromě toho bude poskytovat pestrý mix služeb, k nimž patří obchody, restaurace a fitness centrum s nonstop provozem, velký veřejný park a nová vltavská promenáda (Náplavka 2.0).

 „Hledali jsme sídlo, které by bylo inspirativní a dobře dostupné. V rámci celé řady eventů chceme víc a napřímo komunikovat s našimi předplatiteli. Máme je v celém Česku a chceme jim samozřejmě nabídnout i krásné prostředí. Právě projekt Port7 splnil nejlépe naše představy a požadavky,” říká Lenka Černá, generální ředitelka a předsedkyně představenstva vydavatelství Economia.

Prémiová lokalita na břehu řeky

Port7, nacházející se na břehu Vltavy, se stal magnetem pro společnosti se zvučnými jmény, které pro své působení hledají prvotřídní lokalitu se špičkovým vybavením. Víceúčelový komplex přitahuje nájemce jedinečnou kombinací nejmodernějších kancelářských prostor, vynikající lokality a nově vybudovaného parku o rozloze 17 000 metrů čtverečních.

Nájemci oceňují řadu zabudovaných udržitelných řešení, jako jsou například zachytávání a opětovné využívání dešťové vody, účinná termoregulace a inteligentní systém monitorování budovy. Díky nim se snižuje spotřeba energie o 43 % a spotřeba pitné vody o rovných 50 % v porovnání s běžnými budovami této velikosti (podle kritérií certifikace LEED).

Port7 je z našeho pohledu mnohem více než jen místo sloužící k práci, snažíme se vytvořit prostředí, jehož podstatou je udržitelnost a kvalitní život (well-being). Skutečnost, že si Economia vybrala Port7 jako své nové sídlo, je dalším důkazem toho, že prestižní společnosti vyznávají stejné hodnoty, jaké podporujeme i my. Vítáme Economii na Port7 a těšíme se, že její redakci poskytneme nové inspirativní prostředí,“ říká Jana Prokopová, ředitelka pronájmů a správy komerčních aktiv obchodní jednotky komerčního developmentu společnosti Skanska v České republice.

Vydavatelství Economia

Economia je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Specializuje se na byznysové a ekonomické zpravodajství, analýzy a komentáře. Do jejího portfolia patří významné tituly, jako jsou Hospodářské noviny a Ekonom a oblíbené zpravodajské portály hn.cz a aktuálně.cz. Vydavatelství je aktivní i v oblasti podcastů a videoobsahu, produkuje například pořad Spotlight.

Zdroj: KNKTR, Michaela Rusová

 

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *