Do týmu mluvčích energetické Skupiny ČEZ, provozovatele největší sítě dobíječek pro elektromobily, nastoupil od února dosavadní novinář Ondřej Svoboda. Na pozici mluvčího nahradil Alici Horákovou, která se začátkem roku stala mluvčí Elektrárny Dukovany II.
Ondřej Svoboda do komunikačního týmu ČEZ přichází ze CNN Prima NEWS, kde přes pět let působil jako redaktor domácí redakce zaměřením na ekonomiku a jako moderátor ranního zpravodajství a diskusních pořadů. Předtím strávil dva roky v ekonomické redakci portálu iDNES.cz a v MF DNES.
„Přesun do týmu komunikace největší energetické společnosti v tuzemsku je velká výzva, na kterou se těším. Energetika je velmi zajímavým a perspektivním sektorem, kterému jsem se pracovně rád věnoval i během své dosavadní novinářské kariéry,“ uvedl Svoboda.
Na postu mluvčího Svoboda vystřídal Alici Horákovou, která v komunikaci ČEZ pracovala od roku 2017. Ta se v lednu letošního roku přesunula na pozici mluvčí společnosti Elektrárna Dukovany II.
Ondřeje Svobodu představil novinářům na únorovém setkání s manažery ČEZ mluvčí firmy Roman Gazdík (na snímku vpravo)


