Spread the love

Ministr dopravy Martin Kupka a výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu Zdeněk Petzl vyhlásili v Kongresovém centru firmy, které v rámci dvacátého osmého ročníku ankety Auto roku 2024 v ČR získaly právo používat prestižní označení „Dodavatel pro Auto roku 2024 v České republice“.

Díly tuzemských firem přitom nese nejen vítězný vůz MercedesBenz třídy E, ale řada z nich je součástí všech pěti automobilů, které letos postoupily do finální soutěže. Přihlášené firmy AutoSAPu dodávají díly i do převážné většiny všech 21 nominovaných vozů.

Autem roku 2024 v České republice se stal vůz Mercedes-Benz třídy E, prestižní ocenění „Dodavatel pro Auto roku 2024 v České republice“ tak získávají tyto firmy:

„Vítěznému vozu přeji především prodejní úspěchy a oblíbenost u zákazníků. Ocenění ale patří i dodavatelským firmám, bez kterých by takto sofistikovaný produkt, kterým automobil s těmi tisíci jednotlivých dílů je, nebyl realizovatelný. Význam českých dodavatelů do automotive nakonec potvrzuje i skutečnost, že jen těžko byste mezi 21 nominovanými vozy hledali takový, který by neobsahoval komponenty vyrobené v České republice. Věřím proto, že síla českých dodavatelů bude i do budoucna podporovat jak vítězné modely, tak i českou ekonomiku,“ říká Zdeněk Petzl, výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu.

Přehled dodávaných produktů do vítězného vozu je velmi pestrý – od obložení zavazadlového prostoru, zvedáků, klínů, ráčen, pneumatik, hadiček ostřikovacího systému, různých druhů koberců, vysokopevnostních šroubů, zámků a přitahovačů dveří, nápravových pružin, různých druhů těsnění, řady podvozkových dílů přes elektrické parkovací brzdy až po sofistikovanější komponenty typu elektrické vodní pumpy.

Sdružení automobilového průmyslu bylo i letos tradičním partnerem ankety Auto roku 2024 v České republice a zároveň vyhlašovatelem doprovodné akce Dodavatel pro Auto roku 2024, do které se letos zapojily téměř dvě desítky  členských firem AutoSAPu. Dvacátý osmý ročník soutěže umožnil tuzemským dodavatelům automobilového průmyslu představit svoje produkty, které se uplatnily v řadě nejen vítězných, ale i všech přihlášených vozů.

Zdroj: AutoSAP, FOTO: Automakers, Luděk Kortus

Related Post

One thought on “AutoSAP vyhlásil dodavatele pro Auto roku 2024”
  1. Gratuluji jak značce MB za prvenství v hodnocení pro rok 2024, tak i všem dodavatelům, kteří do tohoto segmentu vozů dodávají své prvotřídní výrobky, bez kterých by se náročný zákazník této značky neobešel! A přesně to z nás (dodavatelů) dělá tvůrce a nositele nových řešení, kvůli kterým se budou stálí i úplně noví zákazníci těšit na nový model MB!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *