Spread the love

ESSOX a Kia Czech prodloužily smlouvu o výhradním poskytování finančních služeb. Před třemi lety začala firma poskytovat značkové financování v autorizovaných dealerstvích Kia. Za tuto dobu profinancovala téměř 3,5 tisíce aut značky v celkovém objemu přes 1 mld. korun.

Jedním z klíčových cílů obou partnerů pro další období spolupráce je podpora nízkoemisní mobility – i proto připravuje ESSOX nový produkt na financování elektrických vozů značky Kia. Aktuálně nejoblíbenějším produktem značkového financování je Kia Select – dostupný úvěr s možností flexibilního nastavení ukončení smlouvy.

Kia je náš významný partner a jsme nesmírně rádi, že můžeme ve spolupráci pokračovat i v dalších třech letech. Tato značka má ve svém portfoliu širokou nabídku vozů s klasickým i alternativním pohonem. A právě nízkoemisní automobily financujeme obzvlášť rádi, pomáháme tak k transformaci vozového parku v České republice i snižování dopadů mobility na životní prostředí,“ uvedla generální ředitelka společnosti ESSOX Jana Hanušová.

Za dobu třiceti let své existence prodala Kia na českém trhu více než 155 tisíc nových osobních automobilů. Dlouhodobě se přitom drží mezi TOP pěti nejprodávanějšími značkami v České republice. Zákazníkům nabízí 9 modelových rodin, včetně nabídky 12 modelů s alternativním pohonem (3x HEV, 5x PHEV, 4x BEV).

Šéf Kia Czech Arnošt Barna v akci

„V případě plně bateriových vozidel rostly v loňském roce naše prodeje o 25 procent. Ambiciózní plány přitom máme i na rok letošní. Naše nejnovější sedmimístné SUV EV9, jehož prodej jsme zahájili na podzim roku 2023, získalo v uplynulých měsících řadu ocenění a patří prokazatelně k technologicky nejvyspělejším vozům ve své třídě. Věřím, že díky dostupným finančním službám budeme moci nejen tento vůz dodat na českém trhu co nejvíce zákazníkům,“ uvedl Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech.

Zdroj: ESSOX

Related Post