Spread the love

Ministr dopravy Martin Kupka v průběhu měsíců března a dubna testuje elektromobil Hyundai IONIQ 6, Světový automobil roku 2023. Vůz mu do užívání předal generální ředitel českého zastoupení značky Martin Saitz.

Ministr Kupka spolu se svým týmem bude elektromobil s dojezdem přes 600 kilometrů užívat během své každodenní práce, a vyzkouší tak nejen jeho úspornost v každodenním provozu, ale také schopnost výjimečně rychlého dobíjení.

„Účinnost spalovacího motoru se pohybuje do 40 procent, u elektromobilu je až 90procentní. To hraje velkou roli v době, kdy řešíme, jak snižovat energetickou náročnost a využívat co nejefektivnější pohony. Zároveň s tím se daří neustále posouvat technologie baterií a tím také zvyšovat dojezd automobilů na alternativní pohon a rychlost dobíjení. Díky tomu se stávají čím dál využitelnější pro každodenní dojíždění nebo i pro cestování na delší vzdálenosti,“ říká ministr Kupka.

„Možnosti nabídnout náš vůz do služeb pana ministra Kupky si velmi vážíme a jsme přesvědčeni o tom, že ho svými kvalitami dokáže ohromit. Je chvályhodné, že ministerstvo s takovýmto nadšením testuje různé varianty nízkoemisní a bezemisní mobility,“ uvedl generální ředitel společnosti Hyundai Motor Czech, Martin Saitz.

Hyundai IONIQ 6 je druhým zástupcem produktové řady IONIQ jihokorejské automobilky Hyundai. Díky své aerodynamické karoserii, inspirované mj. předválečnými modely Tatra, a nízkému odporu vzduchu nabízí dojezd až 614 kilometrů dle metodiky WLTP. Pyšní se ultra-rychlým dobíjením z 10 na 80 % za 18 minut, přičemž za pouhých 5 minut dobíjení získá 100 kilometrů dojezdu. Hyundai IONIQ 6 se stal Světovým autem roku 2023 a zároveň ovládl kategorie Světový elektromobil roku a Světový automobilový design roku.

Zdroj: Hyundai, David Pavlíček

Related Post