Spread the love

Logistická společnost Raben Group v loňském roce pokračovala v úsilí o celkové snížení emisí v souladu s cíli iniciativy Science Based Targets (SBTi). Ve středu 15. května Raben Logistics Czech představí unikátní data na akci v Rokycanech.

V rámci uvedené snahy skupina zahájila testování biopaliva (HVO100) ve vozovém parku a dále investovala do jeho rozvoje, na řadu přišly také investice do ekologičtějších budov. Také vysoký podíl využívané zelené energie vedl k téměř 23% snížení emisí ve srovnání s rokem 2020.

„Rok 2023 byl v naší agendě ESG dalším náročným rokem. Raben Group se i nadále spojuje se svými zákazníky, dopravci a obchodními partnery s cílem utvářet a zlepšovat náš dopad na životní, společenské a pracovní prostředí. Těší nás pokrok v tomto ohledu a těšíme se na další kroky v roce 2024,“ řekl Ewald Raben, generální ředitel společnosti.

Závazek Raben Group k udržitelnosti vedl k významným úspěchům, včetně výrazného zvýšení ratingu Ecovadis na 65 bodů v roce 2024.

„Jsme hrdí na to, že jsme ve všech oblastech dosáhli minimálně hodnocení „dobrý“ a v kategorii životního prostředí hodnocení „pokrok“. Těší nás také to, že jsme dosáhli působivého hodnocení A- ve zveřejněném CDP Climate 2023,“ uvedla Ewelina Jabłońska-Gryżenia, vedoucí udržitelnosti v Raben Group.

Český Raben „šlape“ do udržitelnosti
Jedním z nejúčinnějších řešení pro snižování uhlíkové zátěže je co nejúčinnější využívání přepravy:

„Dá se říct, že kamion je jedním z nejekologičtějších řešení, protože při stejných emisích přemístí větší množství nákladu. Díky podobným řešením jsme schopni snížit zátěž, a postupně se tak propracovávat k definovaným cílům. Emise redukujeme zejména efektivitou přepravy“ říká Jakub Trnka, generální ředitel společnosti Raben Logistics Czech & Slovakia.

V praxi se jedná například o nákladní auto Cityliner se zadní natáčivou osou, která přesně kopíruje stopu tahače, díky čemuž dokáže projet i hůře dostupnými místy. Cityliner navíc pojme až 27 palet, na jeden litr paliva tak rozveze větší množství nákladu než klasické 18paletovém rozvozové vozidlo.

Raben Logistics Czech pořádá ve středu 15. května speciální akci, na které bude prezentovat případové studie dotýkající se tématu snižování uhlíkové stopy v logistice. Na eventu proběhne panelová diskuze odborníků na logistiku nejen z Rabenu, ale i českých vysokých škol.

Zdroj: Boticelli, Petr Brůček

Related Post