KION má u českého Stříbra velkou továrnu na manipulační vozíky
Spread the love

KION Group vyvinula a uvedla na trh svůj vlastní 24voltový systém vodíkových palivových článků pro své průmyslové vozíky. Nová výrobní linka v Hamburku má kapacitu pro výrobu až 5 000 systémů článků ročně. Firma do této technologie nyní investuje více než 11 milionů eur. V příštích letech má do portfolia přibýt ještě 48voltový systém.

Valeria Gargiulo, Chief People & Sustainability Officer KION GROUP AG o nových pohonných systémech říká: „Zahájení výroby vodíkových palivových článků nám umožňuje uspokojit rostoucí poptávku zákazníků po bezemisním a udržitelném pohonu vozíků, který je možné rychle natankovat. Nyní můžeme našim zákazníkům nabídnout vše: průmyslové vozíky, systémy palivových článků pro ně a následný poprodejní servis.“

Jednoduché a praktické, rychlé a čisté

Technologie palivových článků nabízí mnoho výhod. Vodíkové pohony při provozu neprodukují žádné emise, takže jsou ideální i pro použití v uzavřených prostorech skladů. Pokud vodík pochází z obnovitelných zdrojů, například z bioplynu nebo elektrolýzy vody při využití solární nebo větrné energie, je jeho používání klimaticky neutrální. Celá doba tankování vozíků trvá pouze tři až pět minut, což zvyšuje jejich dostupnost a celkové využití. Ve vícesměnných provozech s velkými flotilami vyniknou výhody ještě více. Čisté pohony palivových článků jsou praktickou alternativou ke konvenčním olověným bateriím zvláště v průmyslových odvětvích, kde je důležitá čistota a hygiena, jako je tomu například ve farmacii nebo při výrobě potravin.

Technologie palivových článků v průmyslových vozících

V systémech palivových článků se elektrická energie vyrábí chemickou reakcí mezi vzdušným kyslíkem a tankovaným vodíkem. Vznikající energie je vedena do kompaktní lithium-iontové baterie, která pak dodává energii hnacímu a zdvihovému motoru. Palivový článek tak přímo generuje elektrickou energie potřebnou k provozu vozíku. Vedlejším produktem tohoto „studeného spalování“ pak není nic jiného než teplo a voda.

KION Group

Společnost KION Group patří mezi přední světové dodavatele průmyslových vozíků a řešení dodavatelského řetězce. Její portfolio zahrnuje nejenom průmyslové vozíky, jako jsou vysokozdvižné vozíky a další skladové vozíky, ale také integrované automatizační technologie a softwarová řešení pro optimalizaci dodavatelských řetězců, včetně všech souvisejících služeb. Řešení od KION Group zajišťují hladký tok materiálu a informací ve výrobních závodech, skladech a distribučních centrech ve více než 100 zemích.

Skupina, která je součástí MDAX, je z hlediska počtu prodaných kusů v roce 2021 největším výrobcem průmyslových vozíků v regionu EMEA. V Číně je podle obratu v roce 2021 největší zahraniční výrobce a při započítání domácích dodavatelů je třetím největším dodavatelem. KION Group je na základě obratu v roce 2021 také jedním z předních světových poskytovatelů automatizace skladů.

Na konci roku 2022 bylo používáno zákazníky různých velikostí a v mnoha průmyslových odvětvích na celkem šesti kontinentech přibližně 1,7 milionu průmyslových vozíků. Skupina má v současnosti přibližně 41 000 zaměstnanců a ve finančním roce 2022 vygenerovala obrat ve výši 11,1 miliardy eur.

Zdroj: Martin Petřík, KION

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *