Spread the love

Česká pošta vypověděla ke konci září distributorům tisku smlouvy o prodeji novin a časopisů na svých pobočkách. Pokud se s nimi nedohodne do konce prosince na nových podmínkách, přestane od začátku příštího roku tisk na přepážkách prodávat.

Informoval o tom mluvčí pošty Matyáš Vitík. Výpovědi se podle informací agentury ČTK týkají distributorů PNS i Mediaprint & Kapa.

„Česká pošta vzhledem k rostoucím nákladům na prodej tisku na svých pobočkách navrhla distributorům tisku změnu distribuce i způsobu prodeje. V průběhu jednání zatím nedošlo k dohodě, proto Česká pošta ke konci září vypověděla smlouvy, díky kterým si zákazníci mohli na poštách kupovat noviny a časopisy. Výpovědní doba stále běží,“ sdělil Vitík.

Podle místopředsedy představenstva PNS Ondřeje Vaňhy pošta jako důvod sdělila, že zejména z technických a procesních důvodů nelze urychlit přechod na nový systém prodeje. „Celkem jde o zhruba 1.600 pošt. Díky husté prodejní síti PNS mají čtenáři tisku ve většině lokalit náhradní prodejnu tisku v dochozí vzdálenosti. Téměř 80 % alternativních prodejních míst je do vzdálenosti 200 metrů od pošty,“ řekl ČTK Vaňha.

Nová dohoda o distribuci a způsobu prodeje tisku musí být podle Vitíka uzavřená do konce roku 2023. Pokud se tak nestane, nebude od ledna 2024 pošta nabízet na pobočkách v rámci svého doplňkového prodeje žádné noviny ani časopisy.

Zdroj: meadiar.cz

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *