Analytici Raiffeisenbank upozornili na hlavní události tohoto týdne. Původně měl být zveřejněn výsledek zářijové inflace ve Spojených státech amerických, nicméně vzhledem k nadále trvajícímu shutdownu se její zveřejnění odsouvá až na 24. října. Co čeká finanční sektor dále?
Čtvrtek nabídne data o vývoji tuzemských výrobních cen. Podle naší predikce výrobní inflace v průmyslu meziměsíčně poklesla o 0,1 % a meziročně dokonce o 0,7 %. Jinak bude tento den patřit Spojeným státům americkým, kde by měla být publikována nejnovější data maloobchodu, výrobní inflace a pracovního trhu (každotýdenní údaje z pracovního trhu práce). Nicméně je třeba zdůraznit podmiňovací způsob.
V pátek by měl být potvrzen mírný nárůst inflace v eurozóně z 2 % na 2,2 %. Na konci týdne se dozvíme, jak se vyvíjí americký průmysl. Ten by podle mediánové predikce trhu měl v září meziměsíčně stagnovat. Dále budou v USA zveřejněna data z tamního nemovitostního trhu. Počet nově zahájené výstavby by měl být v září podobný jako v srpnu a totéž platí i pro počet vydaných stavebních povolení.
Zdroj: RB
