Spread the love

Třetí ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna míří do finále: až do 12. května může veřejnost rozhodnout o podobě dvou nových sponzorských Superbů Combi iV. Dvě předchozí auta získal Zdravotní klaun před dvěma lety na podzim, třetí vůz byl předán v rámci loňského ročníku Zlín Film Festivalu.

V letošním roce porot z návrhů vybrala 20 finálních podob, které jsou zveřejněné na internetové adrese https://autoproklauna.skoda-auto.cz, a zde probíhá také hlasování. Dětmi navržené vozy Škoda Superb Combi iV budou slavnostně předány 1. června 2024 opět v rámci akce Den se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu. Mladoboleslavská automobilka podporuje neziskovou organizaci Zdravotní klaun již více než 20 let.

Děti měly možnost během letošního dubna kreslit elektronicky prostřednictvím nástrojů na internetové stránce soutěže nebo v papírově podobě. Z došlých návrhů vybrala 20 finalistů odborná porota. Ta byla složena ze zástupců společnosti Škoda Auto a neziskové organizace Zdravotní klaun.

Zdravotní klauni pomáhají projít léčbou s úsměvem

Podstatou výtvarné soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“ je připomenout poslání Zdravotních klaunů, kteří od roku 2001 přinášejí radost, dobrou náladu, a především naději na místa, kde se jich příliš nedostává. Pomáhají dětským a geriatrickým pacientům procházet léčbou s úsměvem. Nenavštěvují je jen u lůžek, věnují se dětem v průběhu plánovaných operací, rozjasňují náročná čekání na pohotovostech a ve specializovaných ambulancích, jsou dlouhodobými veselými parťáky v léčebnách i stacionářích. Nesmírný význam mají pro vážně nebo dlouhodobě nemocné pacienty a jejich nejbližší, kteří v souvislosti s léčbou často zažívají složité životní situace. Speciálně vyškolení Zdravotní klauni pravidelně navštěvují  66 nemocnic, 11 domovů pro seniory a 1 hospic po celé České republice.

Děti soutěží o hodnotné ceny

Hlasování o podobě připravovaných vozů probíhá na adrese https://autoproklauna.skodaauto.cz a bude ukončeno 12. května 2024, následně na základě vítězných kreativních návrhů vzniknou skutečné vozy. Autoři nejúspěšnějších skic získají tablet Apple iPad včetně pera Apple Pencil, ostatní finalisté se mohou těšit na dárkové předměty od společnosti Škoda Auto. Modely Škoda Superb Combi iV budou slavnostně předány 1. června 2024 v rámci akce Den se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu.

Mladoboleslavská automobilka podporuje neziskovou organizaci Zdravotní klaun již od roku 2002, a to jak zápůjčkami automobilů, tak přímou finanční pomocí. V uplynulých dvou letech přispěla finančními dary v celkové výši 2 miliony korun a celkem předala do užívání tři elektromobily Škoda Enyaq.

Zdroj: Škoda Auto, Tomáš Kotera

Related Post