Spread the love

Značka CUPRA dokončila obchod na fleetovém trhu. V Autocentru Šmucler převzali zástupci Skupiny ČEZ flotilu 34 elektromobilů CUPRA Born, která bude sloužit ke služebním cestám.

„Jsme rádi, že je o značku CUPRA na českém trhu velký zájem. Jen v letošním roce jsme dodali zákazníkům v ČR téměř 80 těchto výkonných a uživatelsky přívětivých elektromobilů. Ukazuje se, že elektrická auta postupně pronikají do fleetů různých typů firem. Tato velká předávka je symbolickým potvrzením tohoto trendu a my věříme, že zaměstnanci ČEZ ocení jízdní vlastnosti, spolehlivý provoz i komfortní dojezd na jedno nabití,“ říká Aleš Novák, ředitel divize CUPRA společnosti Porsche Česká republika.

Skupina ČEZ pokračuje v rychlé proměně svého vozového parku ve flotilu ekologických aut. Většina z něj by měla v souladu s platným ESG závazkem ČEZ do roku 2030 sestávat z plně elektrických vozidel. Do konce letošního roku chtějí energetici jezdit ve 150 elektromobilech.

Manažer útvaru dopravní služby ČEZ Jakub Bosák tak ve středu 29. listopadu převzal v plzeňském dealerství Autocentrum Šmucler hned 34 nových vozů CUPRA Born od Aleše Nováka, ředitele divizí SEAT&CUPRA společnosti Porsche ČR, a Miroslava Bláhy, jednatele autorizovaného prodejce Autocentrum Šmucler.

„V Autocentru Šmucler se při všech našich aktivitách dlouhodobě snažíme o udržitelný přístup šetrný k životnímu prostředí a o kompenzaci dopadů automobilového průmyslu na planetu. Posilování podílu ekologických elektromobilů v korporátních flotilách je samozřejmě jedním z nejviditelnějších bodů tohoto úsilí. V současnosti jsou firmy u nás hlavním tahounem šíření elektromobility, ale pozorujeme už i výrazný růst poptávky od fyzických osob,“ dodává k tomu Miroslav Bláha, jednatel společnosti Autocentrum Šmucler, která je autorizovaným prodejcem značky CUPRA.

 „Letos se nám podařilo navýšit podíl alternativních paliv v naší flotile o desítky vozů, do konce roku budou naši zaměstnanci jezdit v téměř 150 elektromobilech. Daří se nám to i díky takzvanému dynamickému nákupnímu systému, který pomohl výrazně zefektivnit a zrychlit soutěžení dodavatelů nových aut. V příštích letech chceme počet elektromobilů navyšovat o další stovky ročně. Více než 30 vozů CUPRA Born, které dnes přebíráme, bude k dispozici zaměstnancům ČEZ v interních autopůjčovnách po celé České republice pro jejich cesty za služebními povinnostmi,“ říká manažer útvaru dopravní služby ČEZ Jakub Bosák.

Elektromobily CUPRA Born dodané Skupině ČEZ poskytují nejvyšší výkon 231 k a disponují sadou akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh, která umožňuje na jedno nabití maximální dojezd až 548 km.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *