Spread the love

Kia pokračuje v dlouhodobé spolupráci s majitelem a útočníkem Rytířů Kladno Jaromírem Jágrem. Tomu při příležitosti oslav 30. výročí působení značky na českém trhu předal generální ředitel Arnošt Barna klíčky od největšího elektrického SUV s označením EV9.

Nejnovější model Kia, který byl již zvolen německým Autem roku 2024 v kategorii luxusních vozů a probojoval se mezi finalisty Evropského i českého auta roku 2024, vystřídá v garáži hokejové legendy oceňovaný elektrický crossover EV6.

„V partnerství s Kiou je pro mě důležitá vzájemná spokojenost a respekt. S každým autem, v kterém jsem od Kia jezdil, ať už to byl Stinger, plug-in hybridní Sorento, elektrické Niro nebo teď poslední EV6 jsem měl a mám stoprocentní spokojenost. A to nejen s auty, ale také se servisem. Poskytované služby od Kie jsou pro mě důležité, protože vím, že kdykoli zavolám, tak mám záruku podané ruky,“ řekl Jaromír Jágr a dodal: „EV9 je každopádně větší, než jsem čekal.

„Jakmile si na auto zvyknu, můžu na stadionu klidně jezdit i s naší rolbou, která nám upravuje led,“ vtipkoval J. Jágr s tím, že by stálo za to změřit síly obou vozidel. Generální ředitel Kia Czech Arnošt Barna vše uzavřel slovy: „V tomto pomyslném zápase by to mohlo být vyrovnané. EV9 má navrch v rozměrech a výbavě, rolba ve výkonu. Rozhodoval by tedy řidič a my každopádně sázíme na Jaromíra s EV9.“

Třetí model na platformě E-GMP

EV9 je po EV6 a EV6 GT Line třetím modelem Kia vyvinutým na nové podvozkové platformě E-GMP určené speciálně pro elektromobily. Ta zvyšuje úroveň jízdních vlastností a přispívá zejména k lepší stabilitě vozu v zatáčkách. Kromě vysokého výkonu a dojezdu klade nové SUV rovněž důraz na ekologický aspekt v duchu globální strategie Kia a závazku k udržitelné mobilitě.

K výrobě interiéru bylo použito deset udržitelných prvků od komponentů na rostlinné bázi až po recyklované plasty a rybářské sítě. Na výrobu každého vozu je pak konkrétně využito více než 70 PET lahví a celkem 34 kilogramů biologických a recyklovaných materiálů vylovených z Tichého oceánu.

Kia Express

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *