Spread the love

Přehlídku čisté mobility e-SALON, která se konala ve dnech 9. až 12. listopadu v PVA EXPO PRAHA navštívilo 23 042 návštěvníků z řad odborné i široké veřejnosti.

Na ploše 21 tisíc čtverečních metrů se během letošního pátého ročníku akce prezentovalo 109 vystavovatelů, představeno bylo 226 vozů napříč světovými značkami a přibližně stejný počet elektrokoloběžek, elektrokol a dalších eko vozítek. Návštěvníci si mohli v Letňanech dopřát testovací jízdy v 55 vozech a celkem jich v útrobách výstaviště proběhlo 2228.

„Letošní e-SALON byl co do počtu exponátů a značek nejbohatší ve své historii a vzbudil obrovský zájem návštěvníků i médií. V národní premiéře se tu představil tucet elektromobilů, k vidění byly i hybridní a další eko vozidla a dopravní prostředky, které doplnily dobíjecí technologie a exponáty spojené s elektromobilitou a její infrastrukturou,“ řekla ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Co všechno návštěvníci v Letňanech měli možnost vidět?

Národní premiéry

Peugeot ukázal symbol nové éry značky – Peugeot Inception Concept – jen deset měsíců po mezinárodní a osm měsíců po evropské premiéře. Na výstavišti mu dělalo společnost dalších pět sériových modelů značky včetně aktuálních novinek e-2008 a 508 PSE.

Hned dvě významné národní premiéry přivezla na e-SALON značka Škoda, a to novou generaci vozů Kodiaq iV a Superb iV. Oba vozy našli návštěvníci na e-SALONu ve verzi iV s plug-in hybridním pohonem.

Velké lákadlo bylo vystaveno také na expozici automobilky Renault. Poprvé v Česku se představil nový model Scenic E-Tech 100% elektrický, který měl svoji světovou premiéru na salonu v Mnichově v září letošního roku. Druhou premiérou značky byl poprvé v Letňanech prezentovaný nový Espace E-Tech full hybrid 200k.

Značka Dacia zaujala návštěvníky svojí novinkou Jogger Hybrid 140, který se stává unikátním vozem na trhu. Kia návštěvníkům předvedla v národní premiéře model největšího elektrického SUV Kia EV9.

Nejbohatší účast značek i modelů

Tím ale výčet zajímavostí letošního ročníku přehlídky e-SALON zdaleka nekončí. Například Volkswagen ukázal modely včetně ID.7, Cupra předvedla Tavascan. U Hyundai byla připravena i novinka KONA Electric. Všechny své modely vystavila značka DS, nechyběly Opel, Alfa Romeo, Jeep, Fiat, Renault, MG, Mitsubishi, Tesla, Ford či e-trucky Daimler Truck, Volvo a Scania. V Letňanech nechyběla ani elektrická dodávka IVECO DAILY Electric nebo kola CARGIO. Pomyslnou třešničkou na dortu byla možnost prohlédnout si vozy značek DONGFENG, americké LUCID Motors nebo NIO čínské výroby.

V halách byly vystaveny i vysokozdvižné elektrické nakladače a bagry od First Green Industries, HELI a Bobcat, solární technologie NanoSun, car porty ALUKOV či dobíjecí stanice společností ELEXIM, Phoenix Contact, Sectron, Olife Energy, Siemens a dalších. Elektrokoloběžky byly k dispozici i pro testování v Hale 5B. Hala 1 byla věnovaná testovacím jízdám elektromobilů s flotilou 55 vozů, a to i díky partnerům VOLTDRIVE a CAR MNGMT.

Soutěž i setkání odborníků

Veletrh e-SALON, jehož spoluorganizátorem je televize Prima, uvedl i portfolio řady výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií, výrobců manipulační a komunální techniky a nabídl i atraktivní program. První den veletrhu proběhl 5. ročník konference pro odborníky ČISTÁ MOBILITA, jejímž generálním partnerem je společnost carVertical.

Velkou premiérou byla soutěž Phoenix Contact Česká Trophy v ecoRally, která se konala ve dnech 10. a 11. listopadu a na níž se představily alternativní druhy pohonu.

Zdroj: e-Salon

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *