Spread the love

Klub motoristických novinářů přepracoval v průběhu podzimu svůj portál na adrese www.kmn.cz, jeho pracovní verzi připomínkovala listopadová členská schůze. Web je nyní připraven do ostrého provozu, tiskové zprávy či pozvánky pro členy je možné posílat na adresu info@klubmn.cz.

„Původní web na výše udané adrese bylo třeba aktualizovat a nabídnout nové funkce, portál jsme přepracovali do zcela nové vizuální šablony a přidali nové funkce. Kromě rychlých informací z novinářské komunity nyní máme i press centrum pro rozesílání tiskovek a pozvánek, dokážeme na stránky umístit video nebo fotoreportáže,“ popsal nové možnosti systému jeho webmaster Erich Handl, který správu stránek převzal od dosavadního editora Roberta Hyana.

Mediální zázemí pro ankety a semináře, kontakty pro importéry

Web bude nyní poskytovat mediální zázemí klubové činnosti i partnerské anketě Auto roku 2024 v ČR a anketě PR roku, kterou vyhlašuje přímo KMN.

Neméně důležitá bude kontaktní sekce s aktualizovaným seznamem členů. „U jména každého novináře je uváděna aktuální redakce,“ upřesnil šéf klubu Michal Busta, který strávil část podzimu aktualizací členské základny klubu.

Flexibilní editace, možnosti rozvoje webu

Pro klubové editory nabízí portál flexibilní a přesto snadno ovladatelné prostředí. Můžou vytvářet příspěvky a stránky, jednoduše je naformátovat, vložit mediální soubory, a jediným kliknutím je obsah publikován a dostupný na internetu.

Pro každou další funkci je v systému umístěna nabídka pluginů, kde jich jsou takřka tisíce. Lze přidávat například komplexní galerie, fóra, widgety sociálních médií, ochranu proti spamu, kalendáře, optimalizace pro vyhledávače a formuláře.

„Jde o portál vygenerovaný WordPressem, takže splňuje standardy stanovené W3C. Takový web pak bude spolehlivě fungovat v moderním prohlížeči a zároveň zachová kompatibilitu s další generací prohlížečů,“ slibuje Handl.

  • Aplikační framework
    Kromě uživatelského rozhraní WordPress nabízí nový web KMN editorům dalších přidané funkce:  překlady, správu uživatelů, HTTP požadavky, databáze, směrování URL.

Zdroj: Erich Handl, člen výboru KMN

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *