Spread the love

Šéf Renaultu ČR Zdeněk Grunt prodal napřímo desítku nových Arkan carsharingu Autonapůl. Největší část vozů zamíří do největších měst Praha, Brno a Ostrava, ale dočkají se i zájemci v dalších 4 krajských městech, kde společnost působí.

Cena za ujetý kilometr bude díky přímé spolupráci se zastoupením Renault Česká republika 5,99 Kč včetně paliva. Hodina výpůjčky vyjde na 74 Kč za hodinu, maximálně však 740 korun za každých 24 hodin, s delší cestou ceny ještě výrazně poklesnou. Carsharing je pro obě společnosti jedním z hlavních druhů udržitelné mobility, která pomáhá šetřit místo zejména ve městech.

„Díky výhodné dlouhodobé zápůjčce nabídneme našim sdílníkům moderní stylová hybridní auta za výhodnou cenu. Každý vůz v našem typu takzvaného round-trip carsharingu dokáže podle studií i našich zkušeností ve městech efektivně nahradit kolem 15 soukromě vlastněných aut, a tím šetří místo. Novými Renaulty Arkana posilujeme flotilu před velmi vytíženou vánoční sezónou. Věříme, že si atraktivní crossovery naši sdílníci napříč republikou oblíbí a pomohou i díky polepu na autech šířit sdělení, že do cíle své cesty mohou dojet moderně, šetrně i stylově, tedy sdíleným autem,“ slibuje si od společného projektu ředitel carsharingu Autonapůl Michal Šimoník.

Několik verzí modelu

Sdílníci budou mít k dispozici několik verzí Renaultu Arkana, které se vzájemně liší zejména pohonem. Všechny jsou předokolky s motorem o výkonu 103-105 kW, který je doplněn baterií a elektromotorem v mild-hybridním či full-hybridním uspořádání. Model Arkana, kterého se v Evropě prodalo více než 165 000 kusů, byl představen v říjnu roku 2020 a jako první se podílel na úspěchu strategie Renaulution.

Samozřejmostí je automatická převodovka, pokročilé jízdní asistenty, zrcadlení telefonů či parkovací kamery. Sdílené modely Arkana lidé na ulici snadno poznají díky speciálnímu polepu.

Grunt si chválí spolupráci

„Data ukazují, že zejména pro mladé lidi ve městech už nejsou auta tak důležitá, jako tomu bylo dříve, přesto je občas potřebují. Po zavedení hybridních aut a elektromobilů do naší nabídky jsme před lety začali spolupracovat i s Autonapůl, které od nás využívalo a využívá elektromobily Renault Zoe a Dacia Spring či sdílené dodávky Renault Trafic. Segment sdílených aut je logickým krokem na naší cestě k udržitelné a odpovědné mobilitě. Autonapůl zůstává svým pojetím sdílení aut stále věrné původnímu cíli, tedy hledání cest, jak ulevit životnímu prostředí i městům přetíženým auty, což je nám sympatické a je to i jedním z důvodů, proč jsme navázali spolupráci,“ vysvětluje své motivace Zdeněk Grunt, generální ředitel Renault Česká republika.

Carsharing Autonapůl:

Autonapůl provozuje po celé republice flotilu necelých sto sdílených aut různých kategorií, od malých městských vozů, přes úsporná rodinná kombi po osobní dodávky či elektromobily včetně Tesly 3. Působí v Praze, Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Plzni, Ostravě a Olomouci. Podrobnosti o výhodách a podmínkách prvního českého carsharingu Autonapůl jsou na www.autonapul.cz – například cestující Českých drah mohou své ČD body využít jako slevu na služby tohoto carsharingu.

Zdroj: Jitka Skaličková, PR manager společnosti Renault Česká republika

 

 

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *