Spread the love

Desátý ročník ankety FLEET DERBY 2024, kterou vyhlašuje odborný magazín Business Car, byl pro značku Kia opět úspěšný. Své ocenění si v kategorii Referentské vozy odvezla Kia Ceed Sportswagon a kategorii Elektromobily ovládla Kia EV6.

Cílem ankety je najít nejlepší flotilové automobily napříč značkami, o jejichž vítězství rozhoduje odborná porota složena z flotilových manažerů a majitelů firem. Ti na základě detailně zpracovaných podkladů a poznatků nasbíraných během testovacího dne volí nejlepší elektromobil a absolutního vítěze. Do hlasování je zapojena také široká veřejnost, která prostřednictvím internetové ankety volí vítěze v jednotlivých kategoriích.

Kia Ceed Sportwagon zvítězila mezi referentskými vozy a dynamická EV6 si odnesla první místo v internetovém hlasování mezi elektromobily. „U modelu Ceed hlasující oceňovali poměr ceny a užitné hodnoty, a také nízké TCO(*). Důležitou roli sehrály i vysoké zůstatkové hodnoty.

Kia EV6 byla oceněna za pokročilé technologie, především rychlé dobíjení, nízkou spotřebu a vysoký dojezd. V těchto aspektech patří k nejlepším na trhu.” okomentoval úspěch modelů Kia Michal Busta, šéfredaktor časopisu Business Car a organizátor ankety FLEET DERBY.

Dominanci populárního modelu Ceed v odborné anketě potvrzují i prodejní statistiky. Model Ceed tvořil v roce 2023 s 5188 registrovanými kusy celkem 45 % všech prodejů značky Kia, přičemž do firemních flotilových parků směřovalo 73 % prodejů.

„Velmi si vážím těchto dvou ocenění, které dokazují, že vozy Kia jsou oblíbené u fleetových klientů kvůli spolehlivosti a poměru ceny a užitné hodnoty, což platí zejména u modelu Ceed SW. Ocenění pro EV6 dokazuje, že jsme jedničkou na poli elektromobility, kdy nabízíme nejpropracovanější vysokorychlostní 800V architekturu.“ řekl k ocenění Viktor Čekan, Fleet & Used Cars Manager Kia Czech.

EV6 je prvním modelem Kia koncipovaným čistě jako akumulátorový elektromobil (BEV), postaveným na podvozkové platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Díky špičkové architektuře se tento vůz pyšní dojezdem až 528 km na jedno dobití (v kombinovaném cyklu podle WLTP) a díky vyspělé 800V technologii je možné EV6 dobít z 10 na 80 procent kapacity akumulátoru za pouhých 18 minut. Další výhodou EV6 je špičková vnitřní prostornost a široká škála asistenčních systémů a technologií infotainmentu. V roce 2023 bylo registrováno 139 kusů modelu EV6, z čehož 113 patřilo fleetovým zákazníkům.

Pozn: (*) TCO – Total Cost of Ownership (Zůstatková hodnota vozu)

Related Post